Jaki autoklaw wybrać?

Wybór sterylizatora to kwestia indywidualna. Zależy od wielu czynników. Klasa sprzętu aktualnie dopuszczalna jest tylko i wyłącznie B. Tylko cykle klasy B dają gwarancje wysterylizowania powierzchni skomplikowanych jakimi są np. frezy oraz tylko ten rodzaj sprzętu pozwala sterylizować w opakowaniu.

Wielkość- gabaryty sprzętu dostosowujemy to miejsca pracy, gdzie pracujemy i gdzie będziemy dekontaminować narzędzia. Jeśli to małe pomieszczenie to zdecydowanie małe autoklawy 3-8L np. marki ENBIO.

Kolejnym aspektem decydującym o wyborze sprzętu to litraż. Małe sterylizatory 3L przyjmą ok 6 pakietów typu cążki (12x20cm), 15 pakietów typu frez (5x 10cm). Zaletą firmy ENBIO jest szybkość sterylizacji, takiej funkcji nie posiada żaden autoklaw na rynku. W ciągu godziny możemy wykonać 3-4 sterylizacje. Co daje nam porównywalną wielkość przerobu do większych sterylizatorów. Następnie mamy duże autoklawy 8-22L. Charakteryzują się dużym kwadratową obudową. Wymagają zdecydowanie więcej miejsca, ale ich technologia pozwala na intensywne użytkowanie bez obaw o ewentualne awarie. Na rynku beauty popularne są marki Yeson, Woson, Tinget, Tauclave, Lafomed. Urządzenia wykonują cały proces w ok 50-60′ zmieszczą od 20-120 pakietów różnej wielkości ( w zależności od litrażu).

Ceny sterylizatorów są bardzo podobne, więc nie warto się nimi kierować.

Używane autoklawy są jak używane samochody, nigdy nie wiesz jaka niespodzianka Cię czeka. Jak poprzedni właściciel dbał o maszynę, czy była serwisowana, odpowiednio pielęgnowana. Spotykam się ze sprzedawcami oszustami a także ze sprzedawcami, którzy „zapominają” o paszportach czy wystawieniu FV. Tak oni są bardzo aktywni na SoMe. Ale zawsze można prosić o gwarancje na start oraz upewnić się, co będzie w cenie produktu. Jeśli nie masz pewności do sprzedawcy poproś o wystawienie urządzenia na allegro.

Kolor myślę, że nie ma znaczenia a tak naprawdę tylko ENBIO ma różnorodną kolorystykę sterylizatorów, którą zresztą uwielbiają kosmetyczki.

Czujniki wody są przydatne jeśli zarządzasz dużym salonem i nie zawsze masz kontrolę nad działaniami pracowników. Niestety niektórzy lubią wlewać wodę z kranu co jest niebezpieczne dla autoklawu. Jeśli jednak masz mały zespół albo pracujesz samodzielnie nie ma sensu dopłacać do droższego modelu.

Elektroniczny panel to tak naprawdę fanaberia. Jeśli czujesz potrzebę kup droższy model, jeśli nie ma to dla ciebie znaczenia za różnicę kup kurs sterylizacji  lub akcesoria na start.

Drukarka jest kosmicznie ważna. W związku z tym, że jesteśmy odpowiedzialni na produkt końcowo sterylny należy walidować cały proces. Co za tym idzie sprzęt musi mieć albo zapis elektroniczny albo drukarkę. Jeśli Twój sprzęt jest stary sprawdź czy ma gdzieś wejścia na drukarkę i ja zwyczajnie dokup. Kto nie ma zapisu procesu musi wykonywać każdorazowo test biologiczny co zupełnie staje się nieopłacalne. Pomyśl o innym sterylizatorze.

???Polecam??? 

ENBIO– zakup na Autoklawy – ClaveClub PL na kod akademiaDK otrzymasz -100zł, zestaw ClaveKit i od nas procedury sanitarne

LAFOMED – kupując u oficjalnego dostawcy na hasło akademiaDK otrzymasz: -500zł, transport gratis, szkolenie z obsługi i od nas procedury sanitarne

YESON

 

 

KURS STERYLIZACJI – uprawnienia należy posiadać, sprawdź tu: SZKOLENIA – AkademiaHigieny (myvod.pl)

BOOKSY- system rezerwacji wizyt z super wypozycjonowaną stroną, szybka budowa bazy klientów. Booksy Biz – Umawianie wizyt i zarządzanie biznesem na kod akademiahigieny33 kupując 3 msc otrzymasz dodatkowe 3 msc gratis!

FELGDENT– system rezerwacji z bardzo rozbudowaną obsługą salonu, idealny dla podologów, fizjo, dentystów, idealny dla osób ktore nie chcą booksy, 1 nowa wiadomość (felgdent.com) z kodem akademiahigienydk otrzymasz msc gratis. kontakt do przedstawiciela: 538 612 188